Dodavatel energií One energy zkrachoval.

10

DUBEN, 2018

Aktualita
Energie

Dodavatel měl pod sebou přes 23 tisíc odběratelů, ti se nemusí bát, bez dodávek nebudou. Skončí u dodavatele poslední instance. Tím je takový dodavatel elektřiny nebo plynu, který má za určitých okolností povinnost dodávat elektřinu či plyn domácnostem nebo malým firmám za cenu podléhající regulaci Energetického regulačního úřadu (ERÚ).

Top activa group s.r.o.

Společnost One Energy & One Mobile ukončila k dnešnímu dni dodávky elektřiny a zemního plynu zákazníkům. Těch měla firma ke konci února zhruba 15 000 u elektřiny a přes 8300 u plynu. Odběratelé energií se však bez dodávek neocitnou. Skončí u takzvaného dodavatele poslední instance (DPI). To je většinou firma, která na daném území provozuje i distribuční soustavu – tedy ČEZ, innogy (dříve RWE) E.ON, PRE či Pražská plynárenská.

„Za konec činnosti může údajně problém s přechodem na nový informační systém. Společnost o tom informovala na svém profilu na sociální síti.“

Energetický regulační úřad už dříve uvedl, že zákazníci DPI mají šest měsíců na to, aby uzavřeli smlouvu o dodávkách plynu s novým obchodníkem. Úřad ale doporučuje se změnou neotálet kvůli vyšším cenám, které DPI může účtovat, a také kvůli hrozbě neoprávněného odběru, který nastává po překročení šestiměsíční lhůty. Společnost One Energy & One Mobile dále sdělila, že dnešním dnem přestává přijímat zákaznické požadavky a soustředí se výhradně na vyúčtování dodávek elektřiny a zemního plynu, s cílem vypořádat přeplatky a nedoplatky z dodávek energií a vyrovnání se se všemi věřiteli společnosti.

Sídlo společnosti

Top activa group s.r.o.
IČ: 05074282   DIČ: CZ05074282
Křížovnická 86/6
110 00  Praha 1 - Staré Město

Naše společnost využívá projektu Evropské unie který je spolufinancovaný z evropského sociálního fondu "znovu do práce".

© 2017 Top activa group s.r.o.

Pin It on Pinterest

Share This