Učíme se šetřit, spotřeba však stále roste.

9

LEDEN, 2018

Aktualita
Energie

Spotřeba energií stále roste i přesto, že přes 20% Čechů se snaží aktivně energiemi šetřit. Top activa group Vám přináší článek o tom jaké jsou nejlepší úsporná řešení a která Češi nejvíce používají.

Top activa group

Nedávné průzkumy ukázaly neustálý narůst spotřeby energie, paradoxně ale i ukázaly, že Češi se snaží aktivně šetřit energiemi. Mezi nejčastější způsoby patří šetření teplou vodou. Až tři pětiny z oslovených účastníků průzkumu dává přednost sprše před koupeli ve vaně. Stejné množství zúčastněných šetří při vytápění bytů a domů tím, že nevytápí celý obytný prostor. Třetina dotázaných zase uvedla, že se doma raději teple oblékne, než aby si přitopili.

Nejméně se nepřekvapivě omezují majetní a lidé mezi 18-34 lety. Nejvíce spoří lidé mezi 45 a 64 lety

I přes zjevné snahy spotřeba energie narůstá u 20 procent českých domácností. Tento nárůst je pravděpodobně dán větším komfortem, který si lidé dopřávají. Například používání méně úsporných spotřebičů a celkový nárůst spotřebičů v domácnostech. Nárůst se týká i spotřeby plynu, a to zhruba o 16 %.
Některé české domácnosti vyšší náklady na energie vyřešili instalací zařízení pro vlastní výrobu elektřiny. V současné době v České republice vlastní elektřinu vyrábí 5 procent domácností, což je o dvě procenta více než před dvěma lety. K výrobě elektřiny nejčastěji využívají vlastní solární elektrárny.

Receptem na úsporu je tedy ideálně kombinace všech zmíněných faktorů, šetrné zacházení s energiemi, používání úsporných spotřebičů a v neposlední řadě kvalitní poradce v oblastní dodání energie, který Vám poradí nejlepší sazbu a dodavatele.

Zanechte nám kontakt a náš poradce Vám nastaví podmínky na míru.

Sídlo společnosti

Top activa group s.r.o.
IČ: 05074282   DIČ: CZ05074282
Křížovnická 86/6
110 00  Praha 1 - Staré Město

Naše společnost využívá projektu Evropské unie který je spolufinancovaný z evropského sociálního fondu "znovu do práce".

© 2017 Top activa group s.r.o.

Pin It on Pinterest

Share This