Obchodník je v dnešním světě hybnou silou

12

PROSINEC, 2017

Obchod

Obchodník je v dnešním světě hybnou silou, každý potřebuje v konkurenci prodat svůj produkt. Dobrý obchodník je tedy ceněný zlatem. Bohužel panují o obchodnících nezasloužené předsudky. Top activa group Vám tuto problematiku v dnešním blogovém článku trochu rozebere.

Top activa group s.r.o.

Je moderní nazývat pracovní pozice anglicky. Máme tu tedy záplavu manageru, account manageru, sales manageru, area manageru atd. Většina těch označení zůstává buď nepochopena, nebo dokonce ani neodpovídá náplni práce a schopnostem dotyčného. My rádi nazýváme česky obchodník, protože obchodníci jsou, a dobří. Nevidíme na tom nic špatného nebo hanlivého. Je to poctivá práce, která se může řadit mezi jedny z nejstarších povolání. Už ve středověku byl svět plný obchodníků, kteří dodávali okolí, co potřebovalo.
Pokud se podíváme do západních vyspělých zemí, všude je obchodník váženou profesí, která vyžaduje mnoho umu. V našich končinách se bohužel stala ze slova obchodník takřka nadávka. Pojďme si trošku osvětlit práci obchodníka. Jaká je jeho náplň. V čem pro nás může být přínosem a proč bychom na obchodníky měli také začít nahlížet jako na vážené lidi a vážené povolání.
Setkáváme se s tím, že pokud někde obchodník sdělí, čím se živí, je ihned zavalen reakcemi typu: „to bych dělat nemohl/a.“ Je to ovšem práce velmi naplňující a přínosná.  Obchodník je sám sobě pánem. Jeho výplata se často odvíjí od jeho schopností a pracovitosti. Rozhodne si sám, zda se ráno bude věnovat administrativním věcem a odpoledne zrealizuje své obchody. Nebo se vrhne do víru prodeje od rána a papírování nechá na odpoledne. Nesedí celý den v kanceláři a nehypnotizuje hodiny na stěně, aby už byl oběd a on se mohl trochu protáhnout. Je v terénu, mezi lidmi. Naslouchá jejich potřebám a snaží se je správně vyhodnocovat a pomoci jim. Večer může v klidu usnout, po pocitu dobře vykonané práce. Chce dovolenou? Vezme si ji. Předtím, ale ví, jaký výkon musí udělat, aby si udržel svůj standart.

Být obchodníkem není jen práce, je to životní styl

Pravdou, ale také je, že tuto práci nemůže vykonávat každý. Pokud chce mít člověk jistotu, své teplé místečko, svoji jednotvárnou práci od 8 hodin do 16, potom je na tomto článku zbytečně. Tato práce není pro ty, co se bojí zvednout telefon a jednat. Nabídnout nejeden svůj produkt, kterému věří ale hlavně umět prodat sám sebe.
Obchodník musí být extrovert, miluje změny, cestování, potkávání nových lidí, baví ho jednat s nimi, naslouchat jim. Vciťovat se do jejich problémů. Miluje to vzrušení z obchodního jednání. Je to pro něj jako hra, přetahovaná. Pokud má dobrý obchodník v zádech silné zázemí své firmy, má dobrý produkt a věří svým schopnostem, zůstávají za ním jen úspěchy. Uzavřené smlouvy, spokojení klienti, rostoucí firma.
Svět potřebuje obchodníky. Nestyďte se za to, že jím jste. Naopak, dávejte to svět na obdiv. Ukažte, že obchodník by mělo být vážené slovo i v naší společnosti. Kolem obchodu se točí náš každodenní život, tak buďte tou hybnou silou právě Vy.

Sídlo společnosti

Top activa group s.r.o.
IČ: 05074282   DIČ: CZ05074282
Křížovnická 86/6
110 00  Praha 1 - Staré Město

Naše společnost využívá projektu Evropské unie který je spolufinancovaný z evropského sociálního fondu "znovu do práce".

© 2017 Top activa group s.r.o.

Pin It on Pinterest

Share This