Jak v zimě správně větrat a neprotápět peníze.

15

LISTOPAD, 2017

Energie
Rady

Jak nejlépe vyvětrat a utrpět co nejmenší ztráty na teple? To Vám přináší Top activa group v tomto článku.

Větrat a především v zimě, je velmi důležité pro správné fungování našeho organismu. Právě v tomto ročním období trávíme doma, v teple, více času než po zbytek roku a čerstvý vzduch je obrazně řečeno nedostatkovým zbožím.

Top activa group s.r.o.

Pocit vydýchaného vzduchu nás provází v zimních měsících zřejmě denně. Tento diskomfort vzniká důsledkem vysoké koncentrace oxidu uhličitého, jenž má pak za následek bolest hlavy, únavu a může zapříčinit rovněž změny chování vedoucí k depresi. Nepodceňujte tuto skutečnost, protože v běžně velké místnosti zvýší oxid uhličitý na kritickou hranici dvě osoby za pouhou hodinu a půl. Je tedy vhodné větrat třikrát až pětkrát denně.

Ventilačka stačí. Přesně takto větrají v zimních měsících více než dvě třetiny lidí. Právě tento druh větrání nemá vůbec žádný smysl.

K největším tepelným ztrátám dochází právě při zmíněném větraní ventilačkami. Nejen že nedochází k cirkulaci vzduchu skrze místnost, ale zároveň se tvoří velké tepelné ztráty, jelikož topení je umístěno pod okny. Takto horký vzduch stoupa nahoru a je okamžitě vysán ven.

Jak tedy větrat správně? Stačí tři jednoduché rady. Otevírejte okna pořádně dokořán, větrejte pouze krátce, ale častěji.
Nejčastěji větrejte v kuchyni a koupelně. Právě v těchto místnostech je nevyšší koncentrace vlhkosti, která může zapříčinit nepříjemné plísně. Ty ostatně může zapříčinit i dlouhodobé větrání, kdy se ochladí zdi a plísně se mohou začít objevovat v rozích a mezi spárami. Zcela vypustit byste měli techniku mikrovětrání u plastových oken, které zvyšuje koncentraci vody a tím pádem i příznivé prostředí pro plísně.

Při tomto stylu větrání dojde k nejmenším tepelným ztrátám, společně s našimi dalšími tipy na úsporu energie to může dělat měsíčně několik stovek korun. Pokud se Vám i tak zdá, že platíte hodně peněz za energie, neváhejte nás kontaktovat a my Vám poradíme jak ušetřit díky změně dodavatele.

Sídlo společnosti

Top activa group s.r.o.
IČ: 05074282   DIČ: CZ05074282
Křížovnická 86/6
110 00  Praha 1 - Staré Město

Naše společnost využívá projektu Evropské unie který je spolufinancovaný z evropského sociálního fondu "znovu do práce".

© 2017 Top activa group s.r.o.

Pin It on Pinterest

Share This