Pár tipů, jak ohlídat výdaje za vytápění.

24

ŘÍJEN, 2017

Energie

Počasí posledních dnů dává vědět, že zima je tady. Během několika příštích týdnů začne naplno topná sezona. Top activa group Vám přináší několik tipů a rad jak tohle období zvládnout a mít své výdaje za vytápění pod kontrolou.

Top activa group

Nejvíce – až 75 % vyúčtování platí průměrná domácnost právě za teplo a ohřev vody. Průměrná domácnost, která topí elektřinou, za topnou sezónu spotřebuje zhruba 6,6 MWh elektřiny. Při průměrné ceně 2,5 Kč za KWh (podle cen z roku 2016) to činí 16 500 korun. Pokud topí plynem, spotřebuje zhruba 10,7 MWh. Při ceně 1,50 Kč za KWh to vyjde na 16 050 korun. V případě špatně zvoleného dodavatele a špatného tarifu tento rozdíl, může činit za topnou sezonu několik tisíc korun. Správný výběr dodavatele a tarifu je tedy základ.

Základem ekonomického hospodaření s energiemi je kvalitní tepelná izolace domu, výhodný tarif za energie a naše správné hospodaření s teplem.

Účet za elektřinu snižují i moderní technologie. Odcházeli jste z domu narychlo a zapomněli jste stáhnout topení? Bez obav, termostat můžete regulovat odkudkoli přes mobilní telefon. Chcete během noci topit na minimum? Každý den se radiátory v určitou hodinu samy stáhnou. Právě automatické profily jsou nejoblíbenější. Ráno termostat sepne spolu s vaším budíkem, přes den si s časovým předstihem rozehřejete radiátory, abyste se vrátili do příjemně vyhřátého bytu. Takto lze ročně ušetřit i tisíce korun. Pořízení takového systému vyjde na několik tisíc korun, ale úspora Vám může během několika topných sezon tuto investici několikrát vrátit.

Pokud chcete porovnat své výdaje za energie a spočítat úsporu kontaktujte našeho poradce 732 799 642

Sídlo společnosti

Top activa group s.r.o.
IČ: 05074282   DIČ: CZ05074282
Křížovnická 86/6
110 00  Praha 1 - Staré Město

Naše společnost využívá projektu Evropské unie který je spolufinancovaný z evropského sociálního fondu "znovu do práce".

© 2017 Top activa group s.r.o.

Pin It on Pinterest

Share This